Stručná historie společnosti RÁBA

28. prosince 1896 založilo devět akcionářů "Magyar Waggon - és Gépgyár Rt" v Györu. Základní kapitál společnosti byl 1 milion korun. Prvními produkty společnosti bylo 30 kusů patnáctitunových dvounápravových cisteren pro společnost Galicia-Karpaty Petroleum. V dalším období společnost prošla mnohými změnami ve výrobním programu a také ve vedení.

Od privatizace v roce 1997 se Rába stala vysoce vývozně orientovanou, s dodávkami na zahraniční trhy (40 zemí) a s více než 60% ročním prodejem výroby. Je jedním z největších nezávislých výrobců náprav na světe. Dnes společnost vyrábí kompletní i nekompletní nápravy a jejich komponenty.

Seznam zákazníků zahrnuje největší automobilové výrobce jako MAN, SUZUKI, ISUZU, BPW, Daimler Chrysler, Caterpillar, Dana Corp., Arvin Meritor and Johnn Deere & Co.

Společnost RÁBA spol. s r.o. byla založena 3. července 1996 původním vlastníkem obchodního zastoupení v Praze RÁBA Holding a.s. jako reakce na strukturální a organizační změny v zahraničním obchodě.

V důsledku racionalizace činnosti a změn u původního vlastníka, odkoupila česká firma VIKO s.r.o. společnost RÁBA spol. s r.o. dne 21. února 2002. Společnost VIKO je 100% vlastníkem své dceřiné společnosti RÁBA spol. s r.o. Společnost RÁBA spol. s r.o. je výhradním zástupcem výrobního podniku RÁBA Axle Ltd. Györ - Maďarsko a podniká v oblasti nákupu za účelem dalšího prodeje originálních výrobků Rába na stanovených teritoriích ( (vybrané země Evropské unie, včetně přibaltských zemí, USA a Kanady).

nahoru